Dr. Seyhan Şerifoğlu

1972 Üsküdar doğumluyum.

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunuyum.

Kadıköy Merkez Sağlık Ocağı’nda 8 ay  çalıştıktan sonra  geçici görev ile  Sosyal Hizmetler ‘e bağlı Yel -değirmeni  Çocuk ve Gençlik Merkezi Müdürlüğü’ne  bağlı  8-18 yaş arası Madde bağımlısı çocukların kaldığı    K. Bakkalköy İlk Adım  İstasyonunda  göreve başladım. 10 yıl bu kurumun doktorluğunu yaptım . Bir dönem  kurumun  idareciliğini üstlendim.

2007 yılından itibaren  ise  daha önce  madde bağımlısı  çocukların barındığı , son  1.5 yıldır  mülteci çocukların kaldığı Yeldeğirmeni Çocuk  ve  Gençlik  Merkez  Müdürlüğü’nün  Kurum hekimliğini yapmaktayım.

Tamamlayı Tıp ile tanışmam bir microsistem akupunktur olan Kulak Akupunkturu eğitimi ile Tamamlayıcı Tıp  dalında bir otorite olan hocam sayın Prof. Dr. Hüseyin NAZLIKUL  ‘un  sayesinde oldu.

2008 yılında Sağlık Bakanlığı’nın Yeditepe Üniversitesi  Tıp Fakültesi bünyesinde  Dr. Nüzhet ZİYAL  ‘in koordinatörlüğünde düzenlenen ve Sağlık Bakanlığı Denetmenleri eşliğinde gerçekleşen  sözlü ve  yazılı sınavdan başarılı olarak Akupunktur Uygulama Sertifikası ‘nı  aldım.

Tamamlayıcı Tıp ile  Bilimsel  olarak tanışmamı sağlayan  hocam Sayın Prof. Dr. Hüseyin NAZLIKUL’un  düzenlemiş olduğu  6 basamaklı  teorik ve pratik uygulamalı  Nöralterapi eğitimlerine ve  Kongre ve sempozyumlara  2 yıl süre ile katılıp  bu sürenin sonunda  uygulanan sınavdan başarı gösterek  uluslar arası geçerliği olan nöralterapi uygulama sertifikamı aldım.

2008 yılında yine Yeditepe Üniversiyesi Tıp Faklültesi’nde  Ali Eşref MÜEZZİNOĞLU  koordinatörlüğünde gerçekleşen  3 basamaklı Hipnoz eğitimini tamamlayıp uygulamalı workshop  ve kongre katılımının ardından sınavı başarı ile geçerek hipnoz uygulama sertifikasını aldım .

2009 yılında  Psikoterapi  Enstitüsü’nde  Dr. Tahir ÖZAKKAŞ  ‘ın düzenlediği  4 basamaklı  Hipnoz eğitimine de katılarak  Hipnoz uygulama  belgesini aldım .
Ozon  , Bio -Foton  ,Kinesioloji   ve  Manyetik  Alan  Uygulama  Eğitimlerimi  yine  hocam  Sayın Prof. Dr. Hüseyin NAZLIKUL’dan aldım.

Tamamlayıcı tıp bilimsel bir yöntemdir.Tıp Bilimi sürekli eğitim gerektirmektedir. Bilgi tazelemek ve bilgi alış verişinde bulunmayı gerektirir. Bu bağlamda hocam sayın Prof.Dr. Hüseyin NAZLIKUL’un vermiş olduğu eğitimler ile yine kendisinin başkanlığında her yıl düzenlenen Geleneksel Herget Nöralterapi sempozyumları ve 2 yılda bir düzenlenen Uluslararası Katılımlı Nöralterapi Kongreleri’ne katılımlarım devam etmektedir.

Tamamlayıcı tıp ile tanışmamı sağlayan ve bu alanda aldığım tüm eğitimlerim ve uygulamalarımda beni  yüreklendiren  ve desteğini her zaman hissettiğim, haftanın belli günlerinde  Kliniğindeki  hasta ve hastalıklara yaklaşımlarını tecrübe etmemi ve  Tamamlayıcı Tıp  bilgi okyanusundan faydalanmamı sağladığı için   hocam sayın Prof. Dr.Hüseyin NAZLIKUL’a  teşekkür ederim.

Bu paylaşımda benden yardımlarını esirgemeyip her türlü desteği sağlayan Natural Sağlık Klinik Asistanı Dr. Tijen ACARKAN ‘a da   teşekkürlerimi ve sevgilerimi  sunarım.

Bağlantılar

Hekimler İçin Regülasyon Tıbbı
Etkinlik Takvimi

Temmuz 2020
P S Ç P C C P
« Ara    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031