Hipnoz

Bilinç altımızda yer alan  ve bugünkü  davranışlarımızın  temelini oluşturan kayıtların derinlerden çıkarılarak, tıpkı bir abse  gibi  boşaltılması  şeklinde  silinmesi ile   yapılan bir tedavi  yöntemidir.

Hipnoz  uzun bir görüşme ve bu görüşme sonucunda belirlenen teşhisler rehberliğinde  kişinin bilinç altına inilerek uygulanır. Hipnozdan  çıkamama,  uyanamama  gibi durumlar söz konusu değildir.

Hipnotize edilen kişi (Danışan) hipnoz sırasında ahlaki değerlerine, inançlarına aykırı telkinler alırsa bilinci derhal devreye girer ve hipnozdan çıkar.

Uzun bir görüşme yapılarak daha sonra hipnoza alınan danışanın bilincinin  derinliklerinde var olan olumsuz kayıtları silmeye yöneliktir.  Bu tam anlamıyla hard disc  de var olan kayıt silme işlemi gibidir. Uzun  bir zaman gerektirir . Danışanın  var olan olumsuz kayıtlarının  silinirken uygun  hikayeler ile  ego güçlendirmesi gerekmektedir. Danışanda var olan  olumsuz kayıt silinirken  baskılayıcı bir yöntem uygulanmamalıdır, aksi taktirde danışana zarar verilmektedir. Yani sigarayı bıraktırırken başka bir maddeye  bağımlı yapılmamalıdır.Tüm bunlar ciddi çalışma gerektirir ve danışana ilk seanstan sonraki seansa uygun  hikayenin hayata geçirilmesi gerekir.

Hipnoz tek başına her şeyin çözümü değildir. Kişinin bedensel blokajları mevcut ise hipnoz  bu blokajlara tek başına  çözüm olamaz. Blokajları çözmeden hastada direkt olarak hipnozun uygulanması uygun değildir.

Uzun bir süreçtir. Kliniğimizde bu nedenden dolayı haftanın 1 günü sadece  hipnoz uygulanmaktadır.

Bağlantılar

Hekimler İçin Regülasyon Tıbbı
Etkinlik Takvimi

Temmuz 2020
P S Ç P C C P
« Ara    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031