Sağlıklı Zayıflama

Kliniğimize başvuran azımsanmayacak sayıda hastalarda kilo problemleri var. Ağrılı, depresyonlu hastalar kilo problemlerine çözüm arayışı içinde oluyorlar. Aynı hastaların kabızlık, gaz, reflü gibi şikayetleride beraberinde mevcut.

Sağlıklı beslenen, bağırsak sağlığı normal olan beden kilo almaz.

Kilo problemi olan hastalar yemiyorum, içmiyorum, su içsem kilo alıyorum derler. Bu noktada kişinin bağırsağı bozucu alan olarak önem arz eder.

Bağırsak sağlığının bozuk olması, bağırsak florasının dengesinin bozulması ana sorundur. Stres, kiloya göre az su tüketimi ve hareketsiz yaşam bağırsakların dengesinin bozulmasına sebep olmaktadır.

Kişiler zayıflamak için çeşitli yöntemle denemekte, kalori azaltılması ve tamalayıcı tıp yöntemlerinden akupunktur, çeşitli zayıflatıcı bitkiler yada sağlıklarını tehtit eden bir takım ilaçlar kullanmaktalardır. Ancak burada asıl önemli olan kilo almaya sebep olan bağırsaktaki dengesizliğin göz ardı edilmesi sonucu kişi bu yöntemler ile verdiği kiloları koruyamamakta ve çoğu zaman verdiği kilodan daha fazlasını geri almaktadır. Bu sebepten dolayıda tamamlayıcı tıp ile kilo verme yöntemlerine karşı güvensizlik duymaya başlamakta daha sonrada bir takım cerrahi yöntemlerin arayışı ile bedenine daha çok zarar vermektedir.

Kliniğimizde kişilerin bedensel dengesi sağlanarak sağlıklı bir şekilde kilo vermeleri hedeflenir.

Bunlara ek olarak zararlı gıdaların tüketimi, ağır metallerin barsakta birikimi ve teknolojik olarak patörizasyon işlemi ile yenilen gıdalarda zararlı bakteriler yok edilirken bazı yararlı bakterilerde yok olmakta ve bu durum florada dengesizliğe neden olmaktadır. Bazı gıdalara karşı duyarlılık, sindirilememe floranın bozulması ile aslında florada var olan ama bu dengesizlik ile miktarı artan maya mantarının çoğalması sonucunda kişi kilo almaya başlar. Maya mantarı bağırsaklarda var olduğu sürece bunu yok etmeden kişinin kalori yakması mümkün olmamaktadır.

Bu bağlamda bağırsak sağlığının öneminin daha iyi anlaşılması, bu konuyla ilgili olarak daha detaylı bilgi için sitemizde Bağırsak Sağlığı ile ilgili bölüme bakınız.

Bağlantılar

Hekimler İçin Regülasyon Tıbbı
Etkinlik Takvimi

Temmuz 2020
P S Ç P C C P
« Ara    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031